NK Široki Brijeg najuspješnija momčad u 2014. godini
Četvrtak, 08 Siječanj 2015

U nogometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine je stanka između jesenske i proljetne polusezone najduža u Europi. Točno 97 dana (od 23. studenoga 2014. do 28. veljače 2015.) bh. klupski nogomet će spavati dubokim snom iz kojeg će se probuditi tek posljednjeg dana u veljači. Ta tromjesečna stanka natjerala je kolege s portala Korner.ba da se pozabave zanimljivim istraživanjem.
Jeste li se ikada zapitali kako bi izgledala tablica Premijer lige BiH da se zbroje samo rezultati postignuti u kalendarskoj 2014. godini? Ili možda koji je to igrač dao najviše golova na terenima premijerligaša u proteklih 365 dana?

Tablica koju su priredili na portalu Korner.ba pokazuje kako je NK Široki Brijeg najuspješnija momčad u 2014. Aktualni jesenski prvak je osvojio ukupno 59 bodova ili 2,27 bodova po utakmici. Samo bod manje od trenutno vodeće momčadi lige ima aktualni prvak Zrinjski koji će proljetni dio sezone dočekati na trećem mjestu. Plemići su momčad koja je primila najmanje golova u 2014. godini, samo 13. Bordo momčad iz Sarajeva se na tablici za 2014. godinu nalazi se na trećem mjestu. Momčad s Koševa ima vjerojatno najjači sastav ove sezone, pa će biti glavni konkurenti Širokom Brijegu za osvajanje naslova prvaka.