ŠK Široki Brijeg

banner_sksiroki

Široki bolji od Zrinjskoga u hercegovačkom derbiju 88:76
Četvrtak, 04 Prosinac 2014

Hercegovački derbi između Širokog i Zrinjskog igran na Pecari potpuno zasluženo je pripao domaćima. Mlada momčad Širokog slavila je uvjerljivu pobjedu 88:76 (19:28, 33:15, 21:16, 15:17). Domaći su loše otvorili utakmicu, pa su gosti iz Mostara dominirali na parketu. Dominacija im je donijela prednost na kraju prve četvrtine (19:28). Široki je zaigrao u drugoj četvrtini i zahvaljujući odličnom Bilinovcu i Novačiću okreće rezultat u svoju korist i na odmor odlaze s prednošću od +9 (52:43).  U drugom dijelu su samo potvrdili dominaciju. Na ulazu u posljednju četvrtinu imali su +14 (73:59). Na koncu su slavili sigurnu pobjedu 88:76. Kapetan Širokog Josip Bilinovac ponovno je bio prvo ime susreta sa 25 koševa i 7 skokova, Katić je ubacio 22 koša uz 6 asistencija, dok je Novačić dodao 21 koš i 5 skokova. U redovima gostiju Princ je postigao 15 koševa i zabilježio 5 skokova i 7 asistencija. Dvoznamenkasti su bili i Demić sa 13 i Pajević sa 11 koševa.