Čak devet golova na Pecari, Široki potopio Čelika
Nedjelja, 19 Listopad 2014

Golijada na Pecari u 11. kolu Premijer lige BiH. Široki Brijeg je ‘potopio’ zenički Čelik 7:2!Čelik je prvi poveo iz polukontre preko Đelmića u 7. minuti. Široki se ekspresno vratio u utakmicu te pogocima Ćorluke u 15. i Kožulja u 17. minuti preokrenuo rezultat i nagovijestio dobru utakmicu pred 300 gledatelja na Pecari.  Mihaljević je u 23. minuti povećao vodstvo na 3:1, a Marković postiže autogol u 36. minuti te poklanja Čeliku smanjenje rezultata na 3:2. Do kraja poluvremena Široki je povećao vodstvo na 4:2, a strijelac je ovog puta bio Ćorić u 41. minuti. Na samom početku drugog poluvremena trener Čelika Milomir Odović zamijenio je vratara Adilovića koji je bio krivac za dva pogotka. Ništa bolje na vratima se nije provela njegova zamjena Salih Hinović. Široki je u 53. minuti poveo 5:2 drugim pogotkom Mihaljevića, a Ćorluka je u 66. minuti također svojim drugim pogotkom doveo Široki u veliko vodstvo 6:2. U 76. minuti Wagner je promiješao obranu Čelika, ubacio loptu na peterac, a nakon gužve najbolje se snašao Jure Ivanković koji postiže pogodak za 7:2. Do kraja susreta Široki je prijetio u nekoliko navrata, a izdvajamo gredu Brekala koji nije uspio postići osmi pogodak za svoju momčad. Široki je tako nakon 11. kola sam na vrhu premijerligaške ljestvice s 26 bodova, a iza njega su Zrinjski i Olimpic s 23 boda.

”Plavo-bijele” u srijedu očekuje uzvratni susret osmine završnice Kupa BiH gdje na Grbavici protiv Željezničara brani prednost od 2:0 iz prvog susreta.

Izvor: Jabuka.tv